Ekonomi

Terme’de alternatif tarıma destek

Samsun’un Terme Belediyesi’nin “Alternatif Tarım ile İstihdama Katkı Projesi” kapsamında başlanan mantar üretim tesisi tamamlandı. Tesiste bayan üreticilere yönelik istiridye mantarı üretimi kursu devam ediyor.

Terme Belediyesi’nin, Sanayi Bakanlığı Toplumsal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) ve kalkınma ajansı ile birlikte yürüttüğü “Alternatif Tarım ile İstihdama Katkı Projesi” kapsamında bayanlar iş sahibi olacak. Terme Belediye Lideri Ali Kılıç, Alternatif Tarım ile İstihdamın Artırılması Projesi kapsamında bayan girişimcilere iş imkanı sağlayacak, istiridye mantarı üretim tesisinde eğitimlerini sürdüren kursiyerleri ziyaret etti.

Alternatif tarıma destek

Çalışmaları yerinde inceleyen Terme Belediye Lideri Ali Kılıç, “Daha evvel alternatif tarıma takviye için Karadeniz Bölgesi’nin birinci ve tek istiridye mantarı kompost tesisimizin imalini tamamladık. Artık de Sanayi Bakanlığı Toplumsal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında onaylanan kalkınma ajansı dayanaklı ‘Alternatif Tarım ile İstihdama Katkı Projesi’ kapsamında mantar üretim çadırlarımızı bitirdik. Daha önce açtığımız teorik kursları tamamlayan kursiyerlerimiz, üretim çadırlarında istiridye mantarı üretimi konusunda pratik eğitim almaya başladı. Sanayi Bakanlığı’na yapılan 320 proje ortasından seçilerek takviye alan projemiz ile bayan istihdamına ve Alternatif tarıma katkı sunmayı hedefliyoruz. Eğitimlerin tamamlanmasının akabinde tesisimizin açılışını yaparak, üreticilerimize çadırlarını teslim edeceğiz” diye konuştu. – SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu